Vzhledem k událostem z posledních hodin , nařízení vlády , doporučení nadřízeného organu (ČSLH) a v neposlední řadě i s ohledem na provozovatele ZS Chrudim VV OSLH SUCH Chrudim rozhodl, že letošní sezóna „meziokresního přeboru v ledním hokeji“ byla ukončena.

Utkání finále a o 3.místo se již neodehrají.

Meziokresním přeborníkem pro rok 2020 se stávají HC Orli Chrudim.

Konečné pořadí na prvních 3 místech meziokresního přeboru ročníku 2019-2020 je podle umístění družstev po základní části, tj. 1. ZH Pardubice , 2. HC Orli Chrudim a 3. HC Jezbořice.

Závěrečný aktiv by se měl uskutečnit počátkem měsíce dubna. O termínu budete včas informováni.

MEZIOKRES play off 3

Karty jsou rozdány: Ve finále play si to rozdají ZH proti Orlům, o bronz pak Skuteč a Jezbořice

JAROMÍR DOLEŽAL

Chrudim – Po dvou urputných bitvách pardubických klubů o postup do semifinále play off se to nakonec podařilo vítězi základní části – Závodní hokejové (2:2 a 4:2). Zdejší ledová plocha byla v odvetě mezi ZH a Skutčí, naštěstí jen ve druhé třetině,  plná tvrdých až zákeřných soubojů. Důvod: jediný rozhodčí, druhý delegovaný se nedostavil!! Všechny tři závěrečné zápasy se hrají na zdejším ZS.

Odvetné čtvrtfinále: ZH Pardubice – HC Amat Pardubice 4:2 (1:0, 2:1, 1:1). Branky: Mlateček 3, Sodomka – Müller 2. Rozhodčí: SchafferPošvář. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Navíc Vinař (ZH) 10 OT. Jediný gól první třetiny padl až ve 13. minutě, čímž si Mlateček zařídil svůj hattrick. Byl to on, který se zapsal i při úspěšné střele na dvougólové vedení. Na to stačili „hosté“ odpovědět, ale ještě do přestávky to bylo už 3:1. Nástup do závěrečného dějství patřil Amatu, který zápas zdramatizoval a snažil se o remízu jako v prvním vzájemném utkání. Vítězové v samotném závěru po odvolání Salfického stříleli Sodomkou rozhodující gól – do opuštěné klece na konečných 4:2.

Semifinále: Jiskra Skuteč – ZH Pardubice 1:3 (0:0, 1:1, 0:2). Branky: Starý – Knotek, Procházka, Havrda. Rozhodčí: SchafferPošvář. Vyloučení: 7:3, navíc Nevečeřal (SK) resp. Vinař (ZH) oba 10 OT. Využití: 0:3. Po bezbrankové takticky vedené první třetině jako první střílela ve 24. minutě v přesilovce Závodka, na což Jiskra odpověděla vyrovnáním. Pardubičtí začali závěrečné dějství velkou ofenzívou, když hned v jeho úvodních minutách nejprve při dvojnásobné početní výhodě šli do vedení 2:1 a po necelé půlminutě při standardní přesilovce přidali třetí úspěch. Ve zbytku utkání si Závodka zodpovědnou hrou do obrany výsledek pohlídala.

HC Jezbořice – HC Orli Chrudim 1:5 (0:2, 0:3, 1:0). Branky: Beránek – Škvrně 2, Brázda, Bureš, Mašík. Rozhodčí: SchafferPošvář. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Co je platné, že tým Jezbořic soupeře přestřílel, když sám se trefil do černého až v 50. minutě, kdy brankáři Němcovi pokazil Beránek vychytanou „nulu“. Útoky „domácích“ pozorně eliminovala defenzíva Orlů s velezkušeným Jirkou Polákem. No a co prošlo, pochytal skvělý Němec až na tu jedinou výjimku. Když ve 35. minutě Mašík střílel gól na 0:5, zdálo se být po zápase. Opak byl pravdou, Jezbořice dál bojovaly a jak nakonec přiznal po zápase obránce vítězů Petr Řezníček, jejich vítězství nebylo jednoduché, nýbrž vydřené.

ZH Pardubice – HC Jiskra Skuteč 8:4 (1:0, 0:2, 7:2). Branky: Sodomka 3, Mlateček 2, Martinec, Havrda, Čermák – Kusý 2, M. Zoulík, Pešek. Rozhodčí: Kopecký (sám). Vyloučení: 9:5, navíc Nevečeřel (SK) 5 + OK. Využití: 0:1. Oslabení: 2:0. Jediný gól první části stříleli Pardubičtí při svém oslabení. Skuteč si tentokrát na „závodku“ věřila, Kusý hned v úvodní minutě druhé třetiny stav srovnal a stejný hráč o čtyři minuty později v přesilovce dostal svůj tým do vedení 1:2. A teď začal boj „na krev“, ledová plocha byla plná tvrdých až zákeřných osobních soubojů, na což jediný rozhodčí nemohl stačit, když druhý delegovaný nepřijel! V kabině rozhodčího vedoucí obou týmů mezi třetí třetinou slíbili, že své svěřence uklidní, což se také stalo. A vydělala na tom „závodka“, která čtyřmi góly otočila výsledek a pak už dokráčela zodpovědným přístupem do finále.

HC Orli Chrudim – HC Jezbořice 7:5 (1:0, 3:1, 3:4). Branky: Chmelař 3, Mašík, Škvrně, Brázda, Polák – Malinský 2, Paleček 2, Kněžour. Rozhodčí: Pošvář - Schaffer. Vyloučení: 6:5. Chrudimští během dvou úvodních třetin měli hru pod kontrolou, v té závěrečné soupeř začal dotahovat. Za stavu 6:4 Jezbořice při své dvojnásobné početní výhodě snížily na rozdíl jediného gólu, ale při závěrečné hře bez brankáře inkasovaly sedmý. Více informací jsme z pondělního zápasu ve Skutči bohužel nedostali.

Závěrečné zápasy na ZS Chrudim: Finále 1 Orli – ZH (PA 13. 3. v 19.45), o 3. místo Skuteč – Jezbořice (SO 14. 3. v 18.15) a finále 2 ZH – Orli (NE 15. 3. v 19.45).