SEMIFINÁLOVÁ UTKÁNÍ

Karty jsou rozdány. O 3. místo si to rozdá Torpedo Jezbořice s Českou Bělou

(CR 18. 3.). Dvoukolové finále (CR 16. a 20. 3.) obstarají Orli Chrudim a ZH Pardubice!

JAROMÍR DOLEŽAL

Chrudim – V úvodních dvou semifinálových kláních jsme viděli dramatická utkání, hodná čtyř nejlepších týmů meziokresního přeboru v ledním hokeji. V kvalitních odvetách v obou zápasech rozhodovaly o postupu do finále až samostatné nájezdy!

HC Orli Chrudim – HC Česká Bělá 4:3 (3:2, 1:1, 0:0). Branky: Nevšimal, Langr, Králíček, Turčáni – Klement, Kudláček, Machota. Rozhodčí: Schaffer – Pošvář. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Skóre otevřeli hosté Klementem už v sedmé minutě. Po pěti minutách Orli dvěma góly během osmnácti vteřin otočili stav ve svůj prospěch a krátce poté ještě z přesilovky utekli na 3:1. Stejnou výhodu pak využili Českobělští, kteří po první třetině prohrávali ve vyrovnaném duelu o gól. Ve druhém dějství přibylo vyloučených, naopak na góly se čekalo do závěru této třetiny. Nejprve Turčani z trestného střílení (sekání Blažka) navýšil stav pro svůj tým, aby za necelou minutu korigoval Machota na 4:3. Utkání mělo vysokou úroveň a jak poznamenal po zápase rozhodčí Schaffer, mělo měřítko finále. Boj pokračoval do závěrečných minut, leč bez branek. Skvělí brankáři Roman Chalupa resp. Jaroslav Nejedlý nedovolili soupeřům skórovat, byť šance zde byly. Oddechový čas si vybrali nejprve hosté, při vyloučení Formánka v čase 59:02 i domácí. Ti museli do čtyřech, Česká Bělá odvolala brankáře, ale ani v šesti už nedokázala dotáhnout stav na remízu.

Závodní hokejová Pardubice – HC Torpedo Jezbořice 8:10 (1:3, 4:4, 3:3). Branky: Čapek 3, Mojžíš 2, Sodomka, Zadina, Martinec – Procházka 3, Hrubeš 2, Janovský 2, Paleček, Kněžour, Oulehla. Rozhodčí: Pošvář – Schaffer. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Oslabení: 1:0. Výborná úroveň dramatického a velmi slušně vedeného zápasu skončila nakonec vítězstvím lídra základní skupiny. V obou týmech hráli skvělí borci jako střelecky disponovaný Ondřej Čapek, bývalý reprezentant Tomáš Mojžíš (ještě z éry Jaromíra Jágra). Na druhé straně skvělý Jiří Procházka, po delší přestávce zaviněná zraněním opět nastoupivší Břetislav Janovský. Kořením každého utkání jsou góly a právě tentokrát se střelci činili. ZH v oslabení dokázala srovnat na 3:3. Za stavu 4:4 během 32. minuty dva góly Torpeda (4:6) a do závěrečného dějství se šlo za stavu 5:7. Nástup Pardubic a jejich tři góly znamenaly stav 8:7! Kombinační akce Jezbořic slavily úspěch. Poslední tři góly v síti ZH znamenaly jejich vítězství 8:10.

Odvety: HC Česká Bělá – HC Orli Chrudim 7:2 (2:0, 3:1, 2:1). Na zápasy 1:1. Ve třetí sérii samostatných nájezdů rozhodl o postupu Orlů údajně Michal Hudec. Hrálo se v Hlinsku za řízení dua Říha – Ježek.

HC Torpedo Jezbořice – ZH Pardubice 9:10 (2:3, 3:4, 4:3). Na zápasy 1:1. Branky: Maťátko 3, Paleček 2, Procházka 2, Hrubeš, Beránek – Zadina 3 + rozhodující samostatný nájezd, Sodomka 3, Martinec 2, Mojžíš, Kubálek. Rozhodčí: Pošvář – Schaffer. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:3. Opět zápas jako na houpačce: z 2:0 – 2:3. Z 3:3 – 3:6, nakonec před závěrečným dějstvím 5:7. Torpedo srovnalo na 7:7. Rozhodující byla tři vyloučení hráčů Jezbořic, což ZH využila a za stavu 9:8 (čas 58:59) ještě stačila otočit na konečných 9:10, když hrála jednu chvíli dokonce šest na tři! Třemi góly v přesilovkách se dostala do finále!